Joanna Bogacz

7 sprawdzonych sposóbów na spędzenie czasu w swojej nieruchomości

Wyobraź sobie siebie siedzącego na tarasie, z kubkiem kawy w ręku. Na twarz padają promienie słoneczne, a jedyne co słyszysz to… cisza. Brzmi cudownie?
Nie sposób się z tym nie zgodzić 🙂

Dzisiejszy artykuł jest zupełnie inny niż dotychczasowe. Narzędzia edukacyjne, które tworzę są bardzo ważne, ale pomyślałam, że taka forma treści również się sprawdzi.

Przygotowałam dla Ciebie 7 sprawdzonych sposobów na spędzanie czasu w swojej nieruchomości. Zatem spokojnie usiądź w fotelu i wybierz odpowiedni sposób dla siebie…

Spędzaj czas z bliskimi

Za oknem jesienna aura, więc coraz trudniej wyściubić nosa na zewnątrz. Świetnym sposobem na wypełnienie czasu jest spędzenie go z bliskimi.
Zaproś, przyjaciół, rodzinę i przygotuj pyszny obiad lub kolację. Rozmowy niesamowicie scalają, dlatego warto je pielęgnować. Do tego planszówki, gry karciane albo kalambury i sobotnie popołudnie zleci nim się obejrzysz. 

Czytaj

Na jesienne i zimowe wieczory polecają się książki. Kryminały, thrillery, romanse, rozwojowe, przygodowe, biznesowe… do wyboru, do koloru 😉 Wszystko zależy od nastroju. Już teraz wybierz pozycję, którą przeczytasz w weekend. Taka forma spędzania  czasu na pewno pozwoli Ci się zrelaksować.

Posłuchaj…

Muzyki lub podcastów.
Mówi się, że muzyka jest dobra dla duszy. Wycisza, regeneruje, dodaje energii, motywuje do działania. Zalet jest mnóstwo! 

Podobnie z podcastami. Jeśli nie masz ochoty, nie musisz słuchać tych naukowych. Wybierz takie, które pozwolą Ci wrzucić na luz, odpocząć i poczuć błogi spokój.

Obejrzyj coś fajnego

Nie wiem, jak Ty, ale ja bardzo rzadko oglądam telewizję. Jeśli już sięgam po pilot od telewizora, to po to, by odpalić netflixa. W zależności od nastawienia i humoru oglądam seriale lub filmy. Z mężem nie mamy  jednego wybranego gatunku, dlatego prawie zawsze wybieramy nowości. Dzięki temu nie zamykamy się na jeden rodzaj filmów i miło spędzamy ze sobą czas 🙂

Ugotuj coś

Jak wspomniałam powyżej – gotowanie jest idealną formą na spędzenie czasu w domu. Zachęcałam Cię już do zaproszenia gości i spędzenia z nimi czasu, a tym razem chciałabym zaproponować, abyś przygotował kolację dla swojej drugiej połówki lub siebie samego. Zadbaj o swoje lub wasze kubki smakowe i ciesz się chwilą!

Stwórz domową siłownię

Jeśli tak jak ja, nie lubisz marnować czasu na dojazdy, to świetnym sposobem na spędzenie czasu w swojej nieruchomości jest stworzenie domowej siłowni. Blisko i wygodnie. Dostępne 24/7. Zadbasz nie tylko o swoją kondycję, ale także o zdrowie. A przecież dobrze wiemy, że zdrowie, to wartość nadrzędna i nie kupisz go za żadne pieniądze

Zrelaksuj się

Wycisz się. Znajdź dla siebie 10 minut w ciągu dnia i zadbaj o swój spokój wewnętrzny. Być może wystarczy Ci chwila bez towarzystwa męża lub dzieci, a może lepiej, abyś wziął gorącą kąpiel i pobył sam ze sobą. Bez względu na co się zdecydujesz – w całej machinie życia, to Ty jesteś najważniejszy. 

Relacje z bliskimi, gotowanie, treningi, czytanie książek, to tylko kilka przykładów na wypełnienie czasu wolnego i spędzenie go w swojej nieruchomości. Jestem ciekawa czy znalazłeś coś dla siebie. A może podczas czytania wpadł Ci do głowy jeszcze ciekawszy pomysł?

Przeczytaj także

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.